Staroslivosť o pleť: Pravda alebo mýtus?

06.02.2018

Kozmetický priemysel je džungľa, v ktorej prežijú len tí, ktorí sú dobre informovaní. Takže si poďme teraz spolu naštudovať informácie o našej pleti, aby sme sa o ňu mohli výborne postarať! Pomôžeme vám odlíšiť fakty od klamstiev, zbúrať mýty a ukážeme vám, kam je dobré sústrediť snahu a investovať peniaze.

PRAVDA ALEBO MÝTUS?
#1 PROCES STARNUTIA PLETI VIEME OVPLYVNIŤ AŽ NA 80 %

PRAVDA! Samozrejme, že genetika tu zohráva svoju úlohu, ale proces starnutia je až na 80% ovplyvnený životným štýlom a vonkajšími vplyvmi, ako je napríklad UV žiarenie, znečistené ovzdušie či fajčenie. Aké z toho plynie ponaučenie? Aby ste sa mohli stať autorkou osudu vlastnej pleti, musíte sa o ňu dobre starať a dodržiavať správny ranný a večerný pleťový rituál!

PRAVDA ALEBO MÝTUS?
#2 PRE KRÁSNU PLEŤ TREBA PIŤ VEĽA VODY

MÝTUS! Samozrejme, že pre celkové zdravie je dôležité piť veľa vody, ale pokiaľ ide o pleť, treba ju zvlášť povrchovo hydratovať pomocou produktov starostlivosti o pleť. Na pleti sa pitný režim odrazí jedine vtedy, ak je telo celkovo dehydrované. Ponaučenie? Používajte sérum a krém každé ráno a večer, aby ste svojej pleti dopriali dostatok hydratácie.

PRAVDA ALEBO MÝTUS?
#3 ZVÄČŠENÉ PÓRY SA DAJÚ ZMENŠIŤ

MÝTUS! Zväčšené póry sú buď otázka genetiky, alebo vznikajú dôsledkom nahromadenia prebytočnej mastnoty a nečistôt, ktoré ich zanášajú a tým pádom rozťahujú. Hĺbkovým čistením vieme docieliť to, že póry pôsobia menšie. Tak ako to platí pri všetkom, s pribúdajúcim vekom sa aj póry sťahujú pomalšie a preto v staršom veku vyzerajú byť väčšie. Ponaučenie? Každé ráno a večer si treba čistiť a tonizovať pleť, aby póry zostali čisté.

PRAVDA ALEBO MÝTUS?
#4 POKIAĽ IDE O PRÍPRAVKY PROTI STARNUTIU, NA VEKU NEZÁLEŽÍ

PRAVDA! Každá z nás má jedinečnú pleť! Známky starnutia sa môžu objaviť v rôznom veku v závislosti od etnického pôvodu, genetiky, vonkajších faktorov a životného štýlu. Takže aj keď nám vek poskytuje usmernenie v tom, kedy začať tento typ kozmetiky používať, mali by sme sa skôr riadiť podľa individuálnych prejavov starnutia.

PRAVDA ALEBO MÝTUS?
#5 KRÉMY LEN ZMASTŇUJÚ MASTNÚ PLEŤ

MÝTUS! Každý typ pleti treba zvlhčovať krémom! Aj mastná pleť môže byť niekedy suchá a dehydrovaná práve kvôli nerovnováhe medzi mastnotou a zvlhčovaním. Treba si vybrať prípravky, ktoré sú určené na nápravu takejto nerovnováhy, aby ste pleť hydratovali a odstránili nadbytočnú mastnotu. Ponaučenie? Používajte prípravky určené na váš typ pleti a to, čo potrebuje.

Zdroj: www.oriflame.sk

PÁČI SA TI TENTO ČLÁNOK?   ZDIEĽAJ HO

Chceš výrobky Oriflame s 20% zľavou? Pridaj sa k nám.