Rituál jógy na ráno pre začiatočníkov

02.10.2018

Chcete začať svoje ráno vyváženejším spôsobom? Táto jogová sekvencia vytvorí silný základ a pomôže vám nájsť lásku k jóge. Upokojte svoju myseľ, vyvážte svoje telo a nájdite úžasnú novú energiu pre nasledujúci deň s touto rýchlou a jednoduchou rutinou!

POZDRAV SLNKU
Začnite tým, že rovnomerne rozložíte svoju váhu rovnomerne na obe nohy. Nájdite pokojný, stabilný rytmus vášho dychu a zamerajte sa na vydychovanie. Potom hlboko dýchajte a roztiahnite ruky nad hlavu a potom ich spúšťajte na strany. Pomaly sa prehýbajte z bokov, ruky priložte k nohám a položte ruky na podlahu.

PLANK POZÍCIA
S rukami na podlahe sa nastavte do plank polohy ako je naznačené na obrázku. Vaše zápästia by mali byť v polohe plocho na podlahe, a to na šírku vašich ramien a nohy by mali byť v šírke bedier. Dýchajte hlboko a vnímajte, ako sa predlžujete vaša chrbtica, keď sa natiahnete. Vydýchnite a zmenšite svoje telo, až kým nebudete ležať na zemi (držte nohy rovno a zatlačte späť do vašich piet).

KOBRA
Teraz, ležiac na bruchu, položte lakte pod vaše ramená. Udržujte stehná navzájom v rovnobežnej polohe, posilňujte svaly a natiahnite nohy tak, aby sa vaše prsty dotýkali smerom k stene za vami. Teraz zdvihnite hrudník smerom k stropu, vdychujte a potom vydychujte, keď sa otočíte späť k podlahe.

PES TVÁROU DOLE
Z pozície kobra ďalej zatlačte svoje telo a postavte ho ako obrátenú "V" s rukami a nohami rovnomerne na podlahe. Pokúste sa udržať svoje boky zdvihnutým smerom k oblohe a narovnať si chrbát. Pamätajte si, že vaše ruky a nohy sú rovno a váha vášho tela by mala byť rovnomerne rozložená medzi rukami a nohami. Udržujte krk uvoľnený a svoju hlavu smerom k podlahe. Pamätajte na to, aby ste správne dýchali počas celého cviku. Zvyšujte pomaly a vdychujte, keď dokončíte opakovanie pozdravu slnka.

Opakujte celú sekvenciu šesťkrát. Poďakujte sebe a svojmu telu za túto obnovenú energiu a odchádzajte k svojim každodenným povinnostiam s tým, že sa cítite sústredený na prácu, pripravený na tento deň. Namaste!

Počas cvičenia tiež premýšľajte o správnej výžive. S wellness ABC prístupom vám to uľahčíme. Prezrite si tento program!

Zdroj: www.oriflame.sk

PÁČI SA TI TENTO ČLÁNOK?   ZDIEĽAJ HO

Chceš výrobky Oriflame s 20% zľavou? Pridaj sa k nám.