Oriflame mapka vôní

26.03.2018

Pri výrobe našich obľúbených parfumov získavame kvalitné ingrediencie po celom svete. Chceli by ste vedieť odkiaľ niektoré z nich pochádzajú? Pozrite si Oriflame mapku vôní!

EURÓPA
Naša voňavá expedícia začína v Taliansku. Získavame tu kvietky pomarančovníka, obľúbenú ingredienciu v západnej výrobe parfumov, taktiež nazývanú Neroli. Pomarančovník sa stal populárnym medzi vyššími talianskymi spoločenskými vrstvami počas 60. rokov 17. storočia a v súčasnosti Parfum Giordani Gold Essenza zachytáva unikátnu vôňu destilovanú z najkvalitnejších talianskych pomarančovníkov.

V Taliansku taktiež získavame čerstvé citrusové plody a najmä citrónový olej. Majú povznášajúcu kvalitu a vytvárajú osviežujúcu arómu a presne preto sú veľmi obľúbenou prísadou mnohých sviežich a povznášajúcich vôní, vrátane mužskej kolekcie Toaletnej vody Citrus Tonic.

Keď sa presunieme smerom na východ, dostaneme sa ku kvitnúcim poliam Bulharska. Tu získavame z ruží olej, ktorý používame pri výrobe Parfumu Volare. Ruže dodávajú parfumu veľmi romantickú a sofistikovanú vôňu a momentálne patrí k trendom medzi kvetmi.

AFRIKA
Teraz si to namierime do teplejšej klímy a dostávame sa do Maroka. Tu získavame jednu z najstarších ingrediencií vo výrobe parfumov - cédrové drevo. Je známe svojou aromatickosťou a pôsobí upokojujúco a očistne. Práve vďaka tomu je výraznou prísadou v Toaletnej vode Eclat Homme.

Smerom na juh nájdeme tropický ostrov Madagaskar, kde získavame ylang - ylang, slávny vďaka afrodiziakovým vlastnostiam a zmyselnej vôni. A práve preto sme použili tento najkvalitnejší olej pri výrobe Parfumu Possess Woman.

ÁZIA
Presuňme sa na východ, kde nájdeme jednu z najzásadnejších ingrediencií v klasickej výrobe parfumov - tuberózu. Tento indický kvet môžeme nájsť v exkluzívnych, prvotriednych parfumoch a vyznačuje sa výrazným charakterom. Náš Parfum Sublime Nature Tuberose prináša sviežu vôňu, ktorou sa tento kvet vyznačuje počas rannej rosy.

Ak vás zaujímajú zemité vône, mali by ste pokračovať smerom na východ do Indonézie. Získavame tu santal - jednu z najhodnotnejších ingrediencií výroby parfumov. Dodáva Parfumu Volare Gold sladký a drevitý akcent.

JUŽNÁ AMERIKA
Zostaňme ešte pri trópoch a pozrime sa naprieč Tichým oceánom. V Brazílii nachádzame amazonský poklad - tonkové bôby. Zbierajú sa po monzúnových dažďoch a odhaľujú kvalitné vlastnosti keď sa sušia na slnku. Ich krásu oslavujeme vďaka Parfumu Sublime Nature Tonka Bean.

SEVERNÁ AMERIKA
Naša expedícia končí na severe. Na Haiti nachádzame vetiver, často označovaný ako zlatý olej výroby parfumov. Jeho drevitý, mierne pálivý a elegantný charakter môžete cítiť v Toaletnej vode Giordani Gold Man.

Poslednou zastávkou je Guatemala, kde získavame kardamón - jedno z najdrahších korení na svete, spolu so šafranom a vanilkou. Jeho vôňu môžete nájsť v mužskej kolekcii Toaletnej vody Dark Wood.

Zdroj: www.oriflame.sk

PÁČI SA TI TENTO ČLÁNOK?  ZDIEĽAJ HO

Chceš výrobky Oriflame s 20% zľavou? Pridaj sa k nám.