Objavte silu osobnej starostlivosti

02.05.2019

Vyzerá to, že v dnešnej dobe sa každý snaží o to, aby vyzeral čo najlepšie. Niekedy môžeme mať pre seba nereálne očakávania, ale to zvyčajne vedie k vyhoreniu. Môže sa to zdať nedôležité, ale čas pre seba je kľúčom k rovnováhe vo vašom živote. Pamätajte, že krása a sila začínajú s vami! Tu je päť tipov pre seba-starostlivosť, ktoré vás zaujmú.

1. Praktizujte sústredenosť
Pokúste sa trochu vymaniť z vlastnej hlavy s jednoduchou praxou. Nájdite si pár minút počas dňa, aby ste sa zastavili a spojili sa s okolím - čo počujete? Čo môžete cítiť? Zameranie sa na vaše prostredie vás na chvíľu odbremení od každodenných starostí a zároveň vás nabije energiou.

2. Vytvorte si svoju rannú rutinu
Mnohí z nás sa cítia vinní vtedy, že zostali v posteli až do poslednej možnej sekundy a zároveň si nepripravili potrebné veci večer dopredu. Vstať trochu skôr, aby sme si dali chutné raňajky alebo využiť čas na upokojujúcu starostlivosť o pleť - takáto rutina vytvára určitý priestor najmä pre vás a vaše potreby. Zistite viac o výhodách rutiny starostlivosti o pleť!

3. Pite množstvo vody
Jednou z najjednoduchších a najefektívnejších vecí, ktoré môžete urobiť pre svoje zdravie a pohodu, je piť veľa vody, a to najmä ráno, keď je väčšia pravdepodobnosť, že budete dehydratovaný. Je to tiež prekvapivo skvelý povzbudzovať v popoludňajších hodinách, keď sa cítite unavený!

4. Začnite s novým hobby
Niekedy sa môžeme dostať do štádia, že stále robíme iba veci, ktoré by sme mali robiť namiesto tých, ktoré by sme chceli robiť. Je niečo, čo milujete, ale neviete si na to vytvoriť čas? Alebo je niečo nové, čo by ste chceli vyskúšať? Vyberte si deň, kedy do toho pôjdete, označte ho vo svojom diári a užívajte si ho!

5. Občas povedzte aj nie
Jednou z najťažších vecí je povedať nie priateľovi alebo kolegovi, najmä vtedy, keď vás pozývajú, aby ste urobili niečo zábavné! Ale keď ste vyčerpaný a radšej chcete ísť domov - čítať si knihu alebo si ľahnúť do vane, zvyčajne je najlepšie sledovať váš inštinkt. Hovoriť áno zo zmyslu pre záväzok nie je nikomu nápomocné - musíte sa o seba starať skôr, ako sa budete starať o kohokoľvek iného!

Zdroj: www.oriflame.sk

PÁČI SA TI TENTO ČLÁNOK? ZDIEĽAJ HO

Chceš výrobky Oriflame s 20% zľavou? Pridaj sa k nám.