Návod na starostlivosť o pleť pre zaneprázdnené mamičky

02.10.2018

Byť zaneprázdnená mamička s prísnym rozvrhom, ktorý je prispôsobený vášmu bábätku často znamená, že nám neostáva čas na potrebnú starostlivosť o pleť. Tu sú naše najlepšie tipy pre mamičky, ktoré zvládajú aj viac vecí naraz, pričom vaša starostlivosť o pleť nebude na úkor starostlivosti o vaše dieťa.

1. DAJTE PRIORITU STAROSTLIVOSTI O PLEŤ NEŽ MAKE-UPU
S malými deťmi kvalitný spánok skôr zriedkavé potešenie avšak výsledky zlého nočného spánku sa okamžite prejavia na pokožke. Keď je spánok nedostatočný, vaše telo produkuje hormón kortizol, ktorý môže rozložiť kolagén a spôsobiť suchosť pokožky, jej mdlosť a podporiť tmavé kruhy pod očami. Ak si musíte vybrať, uprednostňujte starostlivosť o vašu pokožku pred perfektne aplikovaným make-upom, pretože sú chybičky, ktoré nezakryjete ani make-upom a na druhej strane, najkrajší make-up je aj tak zdravá pokožka. Hlboko hydratačné a doplňujúce produkty, ktoré zacieľujú na línie a majú zjasňujúci efekt na tmavé kruhy, zanechajú vašu pokožku sviežu akoby ste si práve dopriali niekoľkohodinový spánok!

2. NEZABUDNITE NA OCHRANNÝ FAKTOR
Určite nikdy nezabúdate aplikovať opaľovací krém na svoje deti, preto nezabúdajte ani na seba, hlavne keď s vašimi malými deťmi trávite tento čas na slnku spoločne! Keď ste matka, je ešte dôležitejšie ochrániť vašu pokožku pred slnkom, pretože tehotenské hormóny môžu spôsobiť pigmentáciu a nedostatok spánku môže spôsobiť suchú a mdlú pokožku s viditeľnými vráskami a čiarami. Vždy noste so sebou krém s ochranným faktorom, aby ste ho mohli použiť kedykoľvek na cestách!

3. UROBTE SI UPOKOJUJÚCI KAŽDOTÝŽDENNÝ RITUÁL
Keď ste celý deň v jednom kole, môže byť ťažké zapamätať si, aby ste nezabudli používať správne hydratačné produkty, aby ste zanechali svoju pleť sviežu a zároveň ju zbavili odumretých kožných buniek. Ak si nájdete jeden deň v týždni na to, aby ste vašej pokožke dopriali to, čo potrebuje, bude vaša pokožka vyzerať dobre a vy sa budete cítiť uvoľnene a šťastne. Vyberte si deň v týždni a vyhraďte si krátky čas na to, aby ste použili píling, výživnú alebo hydratačnú masku. Vaša pleť, ale aj rodina sa vám poďakuje!

4. INVESTUJTE DO KVALITNÝCH PRODUKTOV
Pre zaneprázdnenú mamičku s obmedzeným časom, ktorý máte pre seba, nech je tento čas svätý a výhradne váš. Keď si vyhradíte čas na starostlivosť o pleť, je dôležité, aby ste ho nestrácali používaním neúčinných produktov. Strávte ho teda správne aj s použitím kvalitných výrobkov, ktoré ale nemusia byť pri tom drahé, ale zároveň sú optimalizované pre váš vek a typ pleti. Skutočne dobrý prípravok na čistenie, očný krém, sérum a hydratačný krém prinesú ten správny efekt.

Zdroj: www.oriflame.sk

PÁČI SA TI TENTO ČLÁNOK?   ZDIEĽAJ HO

Chceš výrobky Oriflame s 20% zľavou? Pridaj sa k nám.