7 stresujúcich problémov krásy, ktoré pozná každá žena

04.01.2018

Hovorí sa, že by sme sa nemali pýtať ženy s dokonale namaľovanou očnou linkou, prečo mešká. Hoci ste vo všeobecnosti krásne upravená, občas nastane vrcholne nepríjemná situácia, keď sa pokazí všetko, čo sa pokaziť dá. Stručne povedané, sú dni, keď vyzerať skvele je skutočný boj. Netreba však panikáriť, koniec koncov, sme v tom všetky spolu

1. Keď sa zrazu objaví vyrážka
Možno práve zažívate to dôverne známe nepríjemné obdobie v mesiaci alebo sa práve prudko zmenilo počasie. Príčin je mnoho, no zažíva to každá z nás: ráno sa zobudíme a zistíme, že máme na tvári množstvo vyrážok, vďaka ktorým nevyzeráme práve najlepšie. A aby toho nebolo málo, vyrážky sa zvyknú objavovať vždy v tej najhoršej možnej chvíli. Napríklad v deň, keď máme dôležité pracovné stretnutie alebo rande, na ktoré sa dlho tešíme. V takýchto chvíľach by sa nám naozaj zišiel čarovný prútik!

2. Prešľapy s rúžom
Troška farby na doladenie celkovej vizáže vyzerá super. No zuby od rúžu už až tak super nevyzerajú. Udržiavať si počas dňa narúžované pery v slušnom stave nie je práve najľahšie. Bez ohľadu na to, aké množstvo kontúrky alebo podkladovej bázy sme si na pery naniesli, rúž má neželanú tendenciu skončiť na vašom bielom chrupe. Čerešničkou na torte je, keď na to prídete sama a až vtedy si uvedomíte, prečo na vás ľudia posledných pár hodín čudne pozerali.

3. Chaotický lesk
Pre ženy, ktoré majú radšej žiarivé pery, je lesk skvelá voľba. Samozrejme iba ak nemáte dlhé vlasy a nežijete na mieste, kde nezaveje ani ľahký vánok (ak také miesto vôbec existuje). Či už je to vinou počasia alebo prudkého pohybu hlavou, po piatich minútach máte zaručene viac vlasov nalepených na tvári než poslušne uhladených za ušami, nehovoriac o lepkavých škvrnách.

4. Očko na pančuškách
Práve ste si naniesli make-up ako profesionálka, upravili vlasy a podarilo sa vám narvať do nových pančušiek. Všetko je tak, ako má byť, vstupujete do nového dňa, keď tu zrazu zbadáte, ako sa vám po strane lýtka ťahá očko. Všimli ste si ho neskoro a jediné, čo vám teraz zostáva, je sledovať, ako sa neúprosne posúva a ničí vám tak celý outfit. Ak sa vám nabudúce podarí objaviť očko včas, naneste naň trošku priesvitného laku na nechty, aby ste odvrátili katastrofu.

5. Odlupujúci sa lak
Či už oduševnene ťukáte do klávesnice alebo si nervózne obhrýzate prsty, zrazu zbadáte, že sa vám odlomil necht alebo pokazil dôkladne nanesený lak. Nemáte čas ísť znova na manikúru a nemôžete odlakovať alebo prelakovať vzniknutú škodu, a tak sa lúčite s peknými rúčkami a nervózne si tú pohromu celý deň obzeráte.

6. Nezdary s kontúrovaním
Jedného dňa ste si povedali, že už ste si pozreli dosť tutoriálov a nastal čas pustiť sa do pokročilého kontúrovania. Neskôr zistíte, že ten čas ešte nenastal. Po tom, ako ste si po štvrtý raz vytieňovali líniu lícnych kostí a naniesli ste si toľko rozjasňujúceho púdru, že sa ligocete viac ako disko guľa, si uvedomíte, že vyzeráte, akoby ste sa mali stať členkou domorodého kmeňa.

7. Rozmazané oči
Máloktorý make-upový nezdar je otravnejší než rozmazaná špirála či očná linka. Stačí jeden nesprávny ťah linkou a namiesto elegantných mačacích očí skončíte s čiernymi fľakmi na viečku. Rovnako dobre poznáme kýchnutie, ktoré z ničoho nič príde práve vtedy, keď si nanášame špirálu a výsledkom je, že zrazu vyzeráme ako panda. Povedzme si to otvorene, sú dni, keď je najlepšie byť "na prírodno" a nechať tak vyniknúť, čo sme dostali do vienka!

Zdroj: www.oriflame.sk

PÁČI SA TI TENTO ČLÁNOK?   ZDIEĽAJ HO

Chceš výrobky Oriflame s 20% zľavou? Pridaj sa k nám.