5 potravín, ktoré potrebujete vo svojom živote pre nádhernú pleť a vlasy

22.06.2018

Svieža a žiarivá pokožka a lesklé vlasy hovoria o vašom všeobecnom zdraví. Jesť zdravo na ceste ku kráse, ktorá vyžaruje zvnútra!

1. ČERVENÁ A ORANŽOVÁ ZELENINA
Svetlá strava znamená jasnejšiu pleť! Všetky červené a oranžové sfarbené druhy zeleniny vrátane sladkých zemiaka, mrkvy a papriky sú bohaté na beta karotén. Telo premieňa beta karotén na vitamín A, ktorý zohráva dôležitú úlohu pri ochrane a obnove vašej pokožky a udržuje ju v dobrom zdraví.

Tip: Príliš veľa všetkého škodí - príliš veľa beta karoténu môže spôsobiť, že vaša pokožka a nechty začnú mať žltý tón - avšak to by ste museli zjesť naozaj veľké množstvo!

2. RYBY A MORSKÉ PLODY
Morské plody obsahujú množstvo živín od mastných kyselín až po vitamíny a minerály, ktoré ponúkajú veľké množstvo zdravotných výhod, a to nielen pre vaše vlasy a pleť. Je známe, že selén podporuje zdravie vlasov a zdravú pokožku hlavy a meď zase bráni šediveniu vlasov. Okrem toho sú veľmi účinné aj Niacín, Biotín a Jód, ktoré prispievajú k dosiahnutiu silnej a vitálnej pleti.Tip pre vás: Skúste si zvoliť ryby a morské plody, ako váš hlavný zdroj bielkovín aspoň dvakrát týždenne. Ak je to možné, pokúste sa vybrať tie, ktoré sa zodpovedne lovia a sú šetrné k prírode.

3. ŠPENÁT
Všetka tmavozelené zeleniny, vrátane brokolice, kelu, šalátu a žeruchy sú skutočnými superhrdinami krásy, nabitými železom, beta karoténom, vitamínom C a minerálmi. Špenát je jedným z našich obľúbených - všestranný v šaláte, zmiešaný s ostatným ovocím a zeleninou v smoothies, ľahký na varenie alebo ako príloha k iným hotovým jedlám.Tip: Vo vode rozpustné živiny, ako je napríklad vitamín C, v špenáte alebo v inom druhu zeleniny sa môžu ľahko stratiť, ak sú príliš teplé - preto nech je surová zelenina vždy vašou voľkou číslo jedna.

4. BOBULE
Okrem zjavnej sladkej šťavnatosti a lahodnosti ukrývajú bobule v sebe aj účinné živiny, ako je vitamín C, ktorý pomáha zvýšiť produkciu kolagénu, rovnako ako antioxidanty nazývané polyfenoly. Čierne ríbezle, čučoriedky a jahody sú vynikajúce zdroje týchto živín.Tip: Uchovávajte mrazené bobule v mrazničke na rýchle raňajky, desiatu alebo dezert. Zmrazené ovocie si zachováva všetky výživové hodnoty čerstvých bobúľ - môžu byť dokonca ešte lepšie, ak sú konzervované ihneď, keď sú na vrchole sviežosti.

5. ORECHY A SEMIENKA
Vlašské orechy, mandle, para orechy; chia, slnečnicové a tekvicové semienka. Bez ohľadu na to, ktoré orechy alebo semenka si vyberiete, sú to malé zázraky, ktoré v sebe uchovávajú účinné látky ako sú biotín, selén a zinok, ktoré podporujú pevnosť vašej pokožky a silu a lesk vlasov.Tip: Malá hrsť orechov alebo semien denne je všetko, čo potrebujete pre zdravý príjem.

Zdroj: www.oriflame.sk

PÁČI SA TI TENTO ČLÁNOK?  ZDIEĽAJ HO

Chceš výrobky Oriflame s 20% zľavou? Pridaj sa k nám.