NovAge Brilliance

Pigmentáciu pokožky, vlasov a chĺpkov na našom tele určuje farbivo melanín. Čím menej melanínu máme, tým máme bledšiu pokožku, vlasy a chĺpky, čím viac melanínu máme, tým sú tmavšie. Je to vlastne naša prirodzená UV ochrana a preto sa zvýšeným UV žiarením, napr. počas leta, tvorba melanínu zvyšuje a hnedneme.

No ak sa z nejakej príčiny pigmentové bunky "zbláznia" a produkujú nadmerné množstvo melanínu len na určitých miestach, vzniká hyperpigmentácia a to sa nám nepáči, pretože nás to výrazne zostaruje. A takýto problém môžu mať nie len bledí ľudia, no aj prirodzene snedí a preto všetci sa musia pred hyperpigmentáciou chrániť vysokým UV filtrom a samozrejme ostatnými látkami obsiahnutými v našej novej sade NAB. Neplatí, že ja som hnedá, ja mám dobrú ochranu a nemusím sa o pleť tak starať.

Takže nová sada NA-Brilliance je určená na stiahnutie hyperpigmentácie.

To však neznamená, že sťahuje len hnedé pigmentové škvrny. Na pleti máme totižto aj iné farebné odtiene, ktoré robia našu pleť staršou a nezdravou.

 • niekedy sú na nej červené žilky
 • niekedy vyzerá doružova, lebo je podráždená vonkajším prostredím alebo sme veľmi agresívny napr. pri odličovaní
 • môžu tam byť ružové jazvičky po akné alebo po poškriabaní
 • niekedy má pleť taký nažltlý tón
 • býva akoby taká zašednutá, mdlá na lícach, pod očami
 • alebo sa objavujú fialkasté tóny okolo nosa, okolo očí......

Niekedy sa na pleti stretnú všetky tieto farebné nezrovnalosti a my ich ani nevnímame, ako niečo neprirodzené, lebo si ich tam "pestujeme" od mlada, no rozhodne dosť zostarujú pleť a nie je normálne ich tam mať.

Vieme sa takýchto problémov zbaviť, no jedine pravidelnou starostlivosťou o pleť.

Klinickými a spotrebiteľskými testami bolo dokázané, že pri pravidelnom používaní tejto novej sady, sa už za 2 týždne výrazne zmiernia pigmentové škvrny a aj ostatné farebné nedokonalosti na pleti. Pleť vyzerá mladšie, žiarivo a zdravšie.

Sada nie je vekovo ohraničená, pretože s týmto problémom mdlej a nejednotnej pleti sa stretávame v každom veku, aj u mladých ľudí po 20-tke a je veľmi dôležité začať používať radšej výrobky preventívne, teda skôr, než je problém viditeľný a rozšírený. Treba si uvedomiť, že ak raz hyperpigmentácia vznikne, už sa nikdy úplne nestratí.

Taktiež nie je obmedzená farbou pleti. Môžu ju používať aj úplné bledule aj černošky. Sada odstraňuje a zmierňuje len hyperpigmentáciu, ktorá je mimo našej prirodzenej farby pleti. Takže treba povedať, že tieto prípravky nevybieľujú našu pleť. Nijako nezasiahnu klasický odtieň našej pleti. Len tým, že sa zmiernia všetky hyperpigmentácie, tak pleť celkovo pôsobí bledšie, lebo sme boli zvyknutí na škvrny, ktoré sme mali na pleti. No pokožka bude rozhodne zdravšia, mladistvá a žiarivejšia. Čo práve chceme docieliť.

To, čo najviac zvyšuje hyperpigmentáciu je VU žiarenie, no veľký vplyv na to majú aj:

 • Nesprávna starostlivosť o pleť - nepoužívanie všetkých krokov rutiny, nepoužívanie UV filtra v denných krémoch, slnenie sa počas leta bez SPF 50, nepoužívanie pílingu, masiek....atď.
 • Životný štýl - kde pracujeme, v akom prostredí, v akých časoch (smeny), fajčenie, pitie alkoholu, opäť slnenie počas leta bez UV ochrany, solárium, stres klasický, stres oxidačný - spôsobuje zápaly v pleti, choroba
 • Hormonálne zmeny - v tehotenstve, v prechode, lieky pri nejakej chorobe to môžu spôsobovať
 • Nedostatok vlahy - pitný režim priamo ovplyvňuje stav pleti a problémy, ktoré sa na nej ukazujú, no a samozrejme aj dostatok aktívnych hydratačných látok, ktoré dodávame do pleti len cez kozmetické prípravky
 • Starnutie pokožky - kedy kolagénové a elastínové vlákna už nepracujú poriadne a neobnovujú sa a tak sa poškodzujú aj pigmentové bunky

Obsah prípravkov:

Preto v DK máme UV filter 30, ktorý pohlcuje UV lúče a nepustí ich do pokožky, no počas leta a pri veľkých pigmentových problémoch už od jari, sa odporúča používať na vrch ešte krém s SPF50.

Nachádza sa tam aj technológia City Shield, ktorá chráni pleť pred VU lúčmi a pred znečistením a voľnými radikálmi z vonkajšieho prostredia. Doslova ich odráža.

V sade máme technológiu Skin Tone Regulator, ktorá zabraňuje nadmernej produkcii melanínu priamo v pigmentových bunkách a výrazne zmierňuje farebné nezrovnalosti. Doslova vypne nadprodukciu melanínu a zabezpečuje rovnomernú pigmentáciu pleti.

Nachádza sa tam aj technológia Aqua-Bank Moisture, ktorá pomáha uzatvárať vlhkosť v pokožke a tým je pleť stále dobre hydratovaná, lebo bunky si z nej môžu vlahu čerpať celý deň.

Máme tam aj výťažok z rastlinných kmeňových buniek zo skorocelu, ktorý je známy tým, že vie neutralizovať účinky oxidačného stresu z voľných radikálov a tým pôsobí proti všetkým farebným nedokonalostiam na pleti.

Sú tam aj svetlo odrážajúce čiastočky, ktoré zabezpečujú okamžitú žiarivosť pleti, keďže sa často budíme s mdlou a takou unavenou pleťou, kvôli všetkým povinnostiam, ktoré máme, kvôli práci a pod. (napr. aj maminy na MD)

Vďaka týmto zložkám prebiehajú všetky procesy v pleti presne tak, ako majú a to nám zabezpečuje krásnu, mlado vyzerajúcu, zdravú a rozžiarenú pleť. Dodávajú ochranu našej pokožke, je to vlastne taký štít proti všetkým zlým veciam, ktoré poškodzujú našu pleť.

Použitie:

Dôležité je používať celú túto sadu nie len na tvár, ale aj na krk a dekolt a samozrejme aj na chrbát rúk, kde sa často hyperpigmentácia tiež vytvára, no väčšinou ich pri rannej a večernej rutine ignorujeme.

Čistiaca emulzia - krásne vyčistí pleť do hĺbky, upokojuje pleť a rozžiaruje ju. Je dobré pri večernom odlíčení ešte pred ňou použiť olej na odlíčenie, aby sa poriadne rozpustilo a aby mala emulzia šancu vniknúť čo najhlbšie do pleti, pretože vyčistená pleť je základom 100% účinku ostatných prípravkov.

Očný krém - je ľahučký, neparfumovaný a výborne bojuje proti tmavým zafarbeniam pod očami, dodáva pokožke žiarivosť a takú iskru, spevňuje ju, dáva sa ráno aj večer len na kostičku pod očami, nie blízko pod oči ani nie nad oči

Sérum - dokonalo hydratuje, pretože obsahuje aj nízkomolekulovú kyselinu hyalurónovú, ktoré sa dostane do hĺbky pleti, bunky si z nej čerpajú vlahu po celý deň, pleť sa okamžite vypne, lebo ju kyselina krásne vyplní a preto práve po sére sa cítime najlepšie, lebo hneď vidíme aj ten omladzujúci účinok. Dáva sa ráno aj večer a dodáva úžasnú žiarivosť.

Denný krém - je v tube, lebo je ľahučký, výborne zvláčňujúci, sedí každému typu pleti.

Nočný krém - je ako balzam, je hutnejší, má viac lypidových zložiek, no nezanecháva pocit mastnoty na pleti. Podporuje bariérovú funkciu pleti, vďaka technológii Vita-Bright. Pleť po ňom zostane veľmi hladká a príjemná na dotyk.